ТИПИ РОЛЕТНОГО ПРОФІЛЮ

Захисні ролети виготовляються з профілів двох основних типів: профілів роликової прокатки (пінозаповнені) та екструдованих, посилених профілів (з цілісного шматка алюмінію). Вибираючи ролетний профіль, слід враховувати його ширину, площу та вітрове навантаження, оскільки ці характеристики впливають не тільки на якість та властивості ролетів, а й на їхню ціну.

Лінія Комфорту виготовляє захисні ролети та ролетні решітки, застосовуючи ламелі для пінозаповнених профілей із шириною: 39, 45, 55, 77 мм та ламелі 44, 55, 77 мм для профілей екструдованих.

Основні базові кольори – білий, коричневий (шоколад), сірий (антрацит), бежевий. На замовлення можливе фарбування «золотом» для пінозаповненого профілю та фарбування в RAL-колір для екструдії.

Правильно обрати профіль допоможе консультація наших менеджерів, а також інформація про основні типи профілю: їх особливості, властивості, переваги та недоліки.

ЕКСТРУДОВАНИЙ РОЛЕТНИЙ ПРОФІЛЬ

kupyty zakhysni rolety

Захисні ролети з екструдованого профілю вважаються найбільш міцними і довговічними. За високу стійкість до злому екструдовані ролети часто називають «антивандальні ролети» і «протизламні ролети».

Міцний та товстий екструдований профіль застосовують для виготовлення широкого асортименту продукції. З нього роблять захисні ролети на вікна, ролетні ворота, захисні ролети на двері та ролетні решітки.

Найбільш популярний ролетний екструдований профіль товщиною 55 та 77 мм. Захисні ролети з екструдованого профілю забезпечують найвищий клас захисту: Р3 – Р5.

Що робить екструдований ролетний профіль таким міцним?

Секрет – у технології виготовлення. Посилені екструдовані ролети виготовляють із цілісного шматка алюмінію, який після попереднього розігріву “стискають” за допомогою спеціальної матриці, надаючи злитку необхідної форми. У результаті виходить міцний суцільнолітий профіль, пустотілий усередині. Додаткова жорсткість профілю забезпечується за рахунок внутрішніх перегородок, які формуються в процесі тиснення алюмінієвого злитка матрицею. Товсті міцні стінки профілю практично не схильні до деформації – як природної, конструктивної, так і в ході впливу зовнішніх факторів.

Та перш ніж купити захисні ролети з екструдованого профілю, слід зважити всі «за» і «проти».

Які переваги мають захисні ролети з екструдованого профілю

Бажаючи захистити свою приватну власність і приймаючи рішення купити захисні ролети з екструдованого профілю, необхідно враховувати всі «за» і «проти» конструкції. Так, до «плюсів» належать наступні особливості:

Стійкість до злому

Основною перевагою, яку мають захисні ролети з екструдованого профілю, є їхня висока міцність. Вона забезпечує максимальну стійкість до спроб злому. Крім того, що посилений цільнолітий алюмінієвий профіль зламати фізично набагато складніше, ніж пінонаповнений, розбити захисні ролети з екструдованого профілю неможливо безшумно. Порожнечі в ламелях виконують роль резонаторів, посилюючи звук, через що будь-які спроби зламати захисні ролети за допомогою грубої сили неминуче привернуть увагу. Також екструдовані ролети стійкі до випадкових механічних пошкоджень під час експлуатації.

Стійкість до ураганного вітру та несприятливих погодних умов

Захисні ролети з екструдованого профілю мають високу стійкість до несприятливих погодних явищ і надійно убезпечать від різних природних катаклізмів: шквального поривчастого та ураганного вітру, граду, хуртовини, зледеніння, зливи. Екструдовані ролети стійкі як до самих погодних явищ, так і надійно захистять від супутньої небезпеки: каміння, поламаних гілок, різного сміття, яке ураганний вітер з великою швидкістю жбурляє у вікна, вітрини, двері.

Стійкість до корозії в умовах високої вологості

Захисні ролети з екструдованого профілю практично не схильні до корозії завдяки своїм конструктивним особливостям. Тому вони є ідеальним варіантом для встановлення у місцях з підвищеним рівнем вологості. Наприклад, ролетні ворота з екструдованого профілю підійдуть для боксів автомийки.

Естетичність та довговічність

Захисні ролети з екструдованого профілю довгі роки зберігають гарний зовнішній вигляд і не лише надійно захищатимуть приватне майно, а й тішитимуть око. Термін служби ролетів – понад 20 років.

Які недоліки мають захисні ролети з екструдованого профілю

Крім явних переваг, які роблять їх популярними, захисні ролети з екструдованого профілю мають також низку недоліків.

Велика вага конструкції

Основним «мінусом» є велика вага конструкції. Товсті міцні стінки служать чудовим захистом від злому, але в той же час роблять ролети важкими. Чим більше площа ролет – тим більша вага. Ручне керування конструкцією не популярне, оскільки вимагає застосування значних фізичних зусиль. Виходом служить установка електроприводу на захисні ролети та автоматизація керування ними.

Низька тепло- та звукоізоляція

Захисні ролети з екструдованого профілю мають низькі показники тепло- та звукоізоляції. Недолік, як і у випадку з вагою, обумовлений конструктивними особливостями профілю: він порожній усередині. Тому не тримає тепло та добре проводить звук, виступаючи резонатором.

Висока ціна

На екструдовані захисні ролети ціна вища, ніж на пінонаповнені, оскільки їхнє виробництво дорожче. Тому, перш ніж купити захисні ролети з екструдованого профілю, слід зважити всі «за» і «проти» і вирішити, чи потрібна саме посилена конструкція, чи можна обійтися дешевшою пінонаповненою.

ПІНОНАПОВНЕНИЙ РОЛЕТНИЙ ПРОФІЛЬ

kupyty zakhysni rolety

Захисні ролети з пінонаповненого профілю вважаються традиційним бюджетним варіантом. Завдяки невеликій вазі та високим показникам тепло- та звукоізоляції пінонаповнений ролетний профіль широко застосовується для виготовлення гаражних ролетних воріт, захисту віконних та дверних отворів опалюваних приміщень.

Найбільш популярні пінонаповнені профілі 55 та 77 мм. При ширині отвору до 3,5 м застосовується профіль 55 мм, при ширині отвору понад 3,5 м рекомендується ламель 77 мм. Порівняно низький клас захисту (Р1 – Р3) пінонаповненого профілю компенсується можливістю виготовляти захисні ролети на широкі отвори з високим вітровим навантаженням.

Пінонаповнений профіль набуває своїх властивостей завдяки особливій технології виробництва. Між двома заготовленими алюмінієвими листами закладається шар спіненого полімерного матеріалу. За допомогою преса цей листковий «пиріжок» з’єднується воєдино і профільується, формуючи ламель з характерним вигином та замками на довгих гранях. Поверхня ламелей покривається полімерним покриттям, яке захищає алюмінієву основу від корозії. Пінонаповнений профіль виробляються у 4 типорозмірах: 39, 45, 55 та 77 мм.

Перш ніж купити захисні ролети з пінонаповненого профілю, слід зважити всі «за» і «проти».

 

Які переваги мають захисні ролети з пінонаповненого профілю

Захисні ролети з пінонаповненого профілю є найекономнішим варіантом і становлять 90% усіх замовлень. Однак, перш ніж їх купити, необхідно зважити всі «за» і «проти». Так, захисні ролети з пінонаповненого профілю мають такі переваги:

Хороша тепло- та звукоізоляція

Завдяки шару мікропористого щільного полімеру захисні ролети з пінонаповненого профілю відмінно утримують тепло всередині приміщення та блокують зовнішні шуми. Це робить їх популярним вибором в якості ролетних воріт для капітального гаража, а також віконних і дверних захисних конструкцій.

Низька вартість

Захисні ролети з пінонаповненого профілю – найдешевші. Їх встановлювати набагато вигідніше, ніж металеві ґрати.

Можливість встановлення на широкі отвори

Невелика вага дозволяє монтувати захисні ролети з пінонаповненого профілю на широкі отвори з великим вітровим навантаженням. При ширині отвору більше 2 м використовуються міцніші ламелі. Ролетні ворота з пінонаповненого профілю часто встановлюються на промислових об’єктах в якості підйомних гаражних воріт.

Естетичність та довговічність

Захисні ролети із пінонзаповненого профілю довгі роки зберігають гарний зовнішній вигляд. Термін служби ролетів – понад 20 років.

Які недоліки мають захисні ролети з пінонаповненого профілю

Крім явних переваг, які роблять їх популярними, захисні ролети з пінонаповненого профілю мають також низку недоліків.

Порівняно низька стійкість до злому

У порівнянні з екструдією бюджетні захисні ролети з пінонаповненого профілю мають низький клас захисту Р1 – Р3. На їх злам досвідченому «бомбілі» з набором інструментів може знадобитися близько 15 хвилин. Проте, як правило, за цей час встигає приїхати поліція чи приватна охоронна фірма та затримати чи злякати зловмисника. Тож приватна власність залишається недоторканою. Отже – захисні ролети все-таки виконують свою функцію.

Схильність до деформації

При великій довжині та малій ширині захисні ролети з пінонаповненого профілю мають схильність до деформації. Однак, цей недолік успішно коригується за допомогою більш міцних та товстих ламелей та правильного підбору інших елементів конструкції. Зокрема, для виготовлення ролетних воріт на проєми від 3,5 м, які зазнають значних вітрових навантажень, застосовують профіль 77 мм, що відрізняється більшою жорсткістю і добре протистоїть деформаціям.

ролетна решітка

kupyty zakhysni rolety

Алюмінієва ролетна решітка застосовується, щоб виготовляти ролети різного типу. Високий ступінь захисту від злому та забезпечення огляду вітрин навіть уночі робить ролетну решітку популярною для захисту вітрин у торгових центрах.

Перфорація профілю може мати різний розмір та форму: бути овальною, прямокутною, великою або дрібною. Ширина профілів – 56 або 84 мм та товщина – 13,5 та 19 мм дозволяє виготовляти ролетні решітки великих розмірів: площею до 21 м. кв. і встановлювати їх на отворах до 7 м завдовжки.

Як і інші види екструдованого профілю, перфорований виробляється методом формування суцільного алюмінієвого злитка спеціальною матрицею. Дана технологія забезпечує високу міцність профілю і робить його придатним для захисту об’єктів, що потребують підвищеної безпеки. Клас захисту перфорованого ролетного профілю – Р3 – Р5. Виготовлені з нього ролетні решітки є чудовою альтернативою класичним ґратам на вікна та незамінні для застосування у бізнес сфері.

Ролетні решітки присутні у всіх сучасних торгових центрах та магазинах. Вони гармонійно поєднуються з будь-яким інтер’єром торгових приміщень та завдяки перфорації забезпечують огляд вітрин навіть уночі. Сертифікований захист від злому дозволяє успішно застосовувати ролетні решітки для охорони офісів та банків, кафе та ресторанів.

Як і будь-які захисні ролети, решітки мають свої «плюси» та «мінуси».

Які переваги мають захисна ролетна решітка

Захисні ролети із перфорованого профілю є популярним варіантом для захисту бізнес-приміщень. Однак, перш ніж їх купити, необхідно зважити всі «за» і «проти». Так, захисні ролети з перфорованого профілю мають такі переваги:

Збереження огляду вітрин при закритому магазині

Ролетні решітки дозволяють демонструвати вітрини цілодобово, а не тільки в робочі години.

Можливість встановлення на великі отвори

Ролетні решітки можна встановлювати на великі отвори шириною до 7 м і площею до 21 м. кв. Посилений перфорований профіль забезпечує міцність і не дозволяє полотну решіток деформуватися.

Надійний захист від злому

Ролетні решітки мають високий рівень захисту від злому Р3 – Р5 і протистоять зловмисникам та вандалам не гірше, ніж екструдовані захисні ролети без перфорації.

Стійкість до корозії

Ролетні решітки придатні до експлуатації в умовах підвищеної вологості, оскільки екструдований перфорований профіль не піддається корозії.

Висока стійкість до вітрових навантажень

Ролетні решітки завдяки перфорації мають значно меншу вагу, ніж глухі екструдовані профілі, і мають високу стійкість до вітрових навантажень, завдяки чому їх можна встановлювати на отвори великої площі.

Естетичний зовнішній вигляд та довговічність

Ролетні решітки мають гарний зовнішній вигляд та довгий термін служби. Термін їхньої експлуатації – до 20 років.

 

Які недоліки має ролетна решітка

Крім відносно високої ціни, ролетна решітка явних недоліків не має. Це робить її затребуваною у покупців.

X