ТИПИ КЕРУВАННЯ РОЛЕТАМИ

Захисні ролети можуть мати два типи керування: механічний (за допомогою фізичних зусиль людини) та автоматичний (за допомогою електроприводу та автоматики). Можливе також комбіноване керування, коли автоматичні захисні ролети можна відкривати вручну у випадках, коли відключається електрика і автоматика не працює.

МЕХАНІЧНИЙ ТИП КЕРУВАННЯ РОЛЕТАМИ

Механічний тип керування є бюджетним варіантом і застосовується, коли вага конструкції невелика. Плюсом ручного керування є незалежність від електроенергії: захисні ролети можна закривати та відкривати у будь-який час, навіть коли будівля знеструмлена.

механические защитные роллеты

Залежно від ваги ролетної конструкції для механічного керування застосовується кілька різновидів приводу:

Стрічковий привід. Підходить для відкриття та закриття ролетів до 15 кг. Головним елементом системи виступає стрічка, яка одним кінцем прикріплена до стрічкоукладача, а другим – до валу. Щоб привести в рух захисні ролети, необхідно потягнути за стрічку. Механічні захисні ролети з стрічковим приводом є найдешевшими і встановлюються на невеликі отвори.

Тросовий привід. Застосовується для підйому вручну ролетів вагою до 100 кг. Працює за рахунок зміни ступеня натягу троса, що прикріплений до карданного валу. Захисні ролети на тросовому приводі керуються за допомогою спеціальної ручки. Система відрізняється високою надійністю та бюджетною ціною.

Пружинно-інерційний механізм. Є найпоширенішим варіантом. Дозволяє піднімати захисні ролети вагою до 80 кг. Відкриття та закриття здійснюється за допомогою спеціальних ручок, які розташовані на нижній напрямній.

АВТОМАТИЧНИЙ ТИП КЕРУВАННЯ РОЛЕТАМИ

Автоматичні захисні ролети рухаються за допомогою електроприводу. Він дозволяє легко піднімати та опускати захисні ролети вагою до 200 кг та використовувати верхній автоматичний замок для підвищення протизламності конструкції. Встановити автоматику можна лише на захисні ролети завширшки не менше 60 см.

автоматические защитные роллеты

Основний плюс, яким володіють автоматичні захисні ролети, є легкість керування. Існує два основні способи:

Дистанційне. Радіокерування виконується з пульта д/у. Захисні ролети починають рухатися при натисканні кнопки на пульті, а команда транслюється по радіоканалу. Обладнанні радіокеруванням захисні ролети можливо під’єднати до системи “Розумний дім”. 

Дротове управління. Здійснюється за допомогою клавішних, замкових та поворотних вимикачів, які розташовані на стіні поруч із ролетами. Плюс способу – не треба хвильватися, що в пульті сяде батарейка та захисні ролети зупиняться на півдорозі. Мінус – керування не з будь-якої точки приміщення, де є радіосигнал.

Велика перевага автоматичного керування – можливість об’єднання кількох ролетів у групи. Це дозволяє при натисканні однієї кнопки відкривати або закривати одночасно кілька ролетів, як правило, до чотирьох.

У разі екстреної ситуації, пов’язаної з відключенням електроенергії, автоматичні захисні ролети можна забезпечити системою аварійного ручного відкриття та закриття.

X