ВІКНА ДЛЯ ЛАЗНІ: ЯК ЗРОБИТИ ЇХ БЕЗПЕЧНИМИ ТА ФУНКЦІОНАЛЬНИМИ
Міні-сауни, хаммами та лазні в котеджах, заміських готелях або ресорт-комплексах набирають все більшої популярності. Обладнують парилки різного роду, як правило, в дерев’яних зрубах або прибудовах, що окремо стоять. І все частіше застосовують в оформленні лазень вікна: як невеликі фрамуги, так і великі панорамні конструкції. Щоб модний тренд став справді корисним та функціональним елементом, необхідно правильно підібрати вікна у лазню, інакше замість користі вони принесуть лише проблеми власнику сауни та гостям. Компанія Лінія Комфорту займається виготовленням вікон понад 15 років. Наші досвідчені менеджери та майстри порадять, які купити вікна в лазню, виготовлять їх та встановлять «під ключ». Власна виробнича база та високоякісні матеріали – профілю, склопакети та фурнітура гарантують довговічність, безпеку та міцність конструкції, а також гарний естетичний вигляд вікон у сауну.
ОСНОВНІ ВИМОГИ ДЛЯ ВІКОН ЛАЗНЮ
Вікна для парилки відносяться до специфічного типу віконних конструкцій, встановити звичайний склопакет не можна, оскільки норми та умови його експлуатації не відповідають середовищу банного приміщення: високій температурі, вологості, різким температурним перепадам, підвищеному тиску та концентрації водяної пари. Для лазні потрібні спеціальні вікна, що мають такі властивості:
ТЕРМОСТІЙКІСТЬ. Будь-який вид парилки характеризується високою температурою, яка може на піку досягати 110С. З високою температурою у “комплекті” йде й підвищений тиск. Тому і рама і склопакет потрібні термостійкі – такі, яким не загрожує фізична деформація та тріскання в агресивному температурному середовищі. Витримати умови банної експлуатації може алюмінієвий профіль, металопластиковий не підійде: він слабший, та й ПВХ покриття є не найкращим вибором для високотемпературних приміщень. Склопакет краще вибрати однокамерний і обов’язково із загартованого термоскла.
БЕЗПЕКА. Віконна конструкція – чи то фрамуга, чи то панорамний “ілюмінатор”, має бути безпечною для відвідувачів парильні. Безпечними повинні бути рама та склопакет. Загартований склопакет забезпечує цю вимогу: при різкому перепаді температур (наприклад, випадкове попадання холодної води на розпечене скло) він не розбивається на гострі уламки, а розсипається на безпечні дрібні “кубики”. Важливим елементом безпеки рами є запобігання опікам при зіткненні з її поверхнею. Тому алюміній профіль обшивають деревом, а на ручку роблять спеціальні дерев’яні накладки.
ЗРУЧНІСТЬ. Найбільш оптимальним типом вікна у лазню є фрамуга. Вона забезпечить плавний приплив свіжого повітря до приміщення та є досить безпечною в експлуатації. Розташовувати її слід не вище за рівень дверей, інакше перепад температур і рух повітряно-парових мас створять дискомфорт у сауні і значно скоротять термін експлуатації вікна. Фрамужне вікно слід робити з глибокою посадкою: що глибше, то краще, оскільки ризик попадання холодної води на скло мінімізується. Для комфортного провітрювання рекомендовано вибрати скандинавський тип фрамуги – конструкцію, що складається з двох паралельно розташованих рам, що відкриваються вертикально, рідше горизонтально. Така конструкція максимально ефективна та безпечна.
За розміром, що менше вікно в лазні, то краще. Дві невеликі фрамуги – краще, ніж одне велике вікно. Установка панорамних конструкцій допустима лише в саунах, де є додаткова потужна витяжка для терморегуляції та видалення надлишкової пари, а також немає ризиків зіткнення скла з холодною водою.
Виготовлення вікон у парильню краще довірити професійній, великій компанії, яка має досвід проектування таких конструкцій та власне виробництво, адже економія може дорого обійтися власнику лазні та її відвідувачам.
Є ПИТАННЯ? НАДАЄМО ВІДПОВІДІ!
Яке вікно краще поставити у лазню?
Вибираючи вікна для лазні, сауни та хамама, необхідно враховувати специфіку приміщення, де вони будуть встановлені: підвищену вологість повітря, а також часті перепади температур з величезним переважанням високого тиску і температурного режиму від +50 до +110 С. тому “звичайне” вікно в парилку не підійде. Спеціальних вікон для сауни немає, але можна підібрати оптимальне за співвідношенням характеристик – алюмінієве з розжареним склом. Також вікно для лазні повинне мати функцію щілинного або ступінчастого провітрювання. Ідеальним типом вікна в парильню вважається двостулкова фрамуга скандинавського типу.
Чому для лазні потрібне алюмінієве вікно?
Алюмінієвий профіль міцніший, ніж металопластиковий, краще тримає перепади температури і тиску, менш схильний до деформацій і краще зберігає герметичність. Віконні ущільнювачі повинні витримувати температурний перепад до 110С, високу вологість та тиск. Оптимальними є силіконові ущільнювачі.
Який потрібен склопакет для парилки?
Вікна в лазню повинні витримувати різкі перепади температури, а також не тріскатися від раптового термічного удару при попаданні води на розігріте скло. З цим завданням впораються вікна із загартованим склом. Загартоване скло стійке до перепаду температур і при руйнуванні розсипається, не утворюючи гострих небезпечних уламків.
Якою має бути віконна фурнітура для лазні?
Основна вимога до віконної фурнітури для парилки – безпека та функціональність. Ручки не повинні розжарюватися до температури, що спричиняє опіки рук при відчиненні. Для цього використовуються ручки із термонакладками (наприклад, дерев’яними).
На якій висоті встановлювати вікна у лазню?
Щоб пара швидко не видувалася і, в той же час, була забезпечена притока свіжого повітря, вікно в лазню слід розміщувати не вище за двері. Інакше температурний перепад і тиск пари призведе до швидкого зношування будь-якої віконної конструкції і процес прийняття сауни не буде витриманий.
Якими мають бути віконні отвори у лазні?
Чим глибше – тим краще. Глибокий віконний отвір захищає від випадкового потрапляння води на розігріту шибку, запобігаючи її можливому пошкодженню.