Однокамерні

Однокамерні склопакети під ключ

Основні функції вікна знають усі. Воно має не тільки пропускати сонячне світло у приміщення, а й захищати його від проникнення вуличного шуму, холоду. У зв’язку з цим багато хто прагне придбати конструкцію помасивніше, яка буде містити більше камер. Чи у всіх випадках такий підхід виправданий? Встановлення однокамерного склопакета іноді виявиться кращим. По-перше, він легший за двокамерний, що зменшує навантаження на кріпильні елементи та віконний отвір. По-друге, через меншу кількість скла він краще пропускає світло в приміщення. По-третє, вартість такої конструкції виявиться нижчою.

Як кількість камер склопакета впливає на комфорт у будинку

Камери – це повітряні прошарки, що виникають між двома розташованими поруч склом. Установка однокамерних вікон передбачає наявність двох шибок, між якими знаходиться вільний простір. Ця область може бути заповнена інертним газом, який збільшує опірність втрати тепла. При подібних показниках енергоефективність та рівень шумоізоляції одно- та двокамерних склопакетів відрізняються приблизно на 20–30%. Поліпшити характеристики однокамерних вікон можна за допомогою вибору стекол більшої товщини. Це благотворно позначиться на тепло- та шумоізоляційних характеристиках. Підвищивши значення лише на 2 мм (з 4 до 6 мм), можна вдвічі зменшити рівень вуличного шуму.
Поліпшити експлуатаційні характеристики допоможуть спеціальні енергозберігаючі матеріали, що також зрівняє одно- та двокамерні склопакети за характеристиками. Наприклад, можна встановити дистанційні рамки із ПВХ та сталі, заповнити камеру інертним газом. Для збереження тепла часто використовують спеціальні скла з ефектом, що відбиває енергію. Звичайно, ціна таких виробів виявиться вищою.

Для яких цілей купують однокамерні склопакети

Встановлення однокамерного пластикового вікна може бути пріоритетним у таких випадках:

  • облаштування балкона або лоджії, де ви не плануєте підтримувати комфортну температуру або створювати тишу;
  • обладнання літнього будиночка на дачі, скління альтанки чи тераси. Якщо ви знаходитесь далеко від міського шуму і відпочиваєте тільки в теплу пору року, купувати дорогі склопакети з великою кількістю камер не раціонально;
  • розташування будинку у тихому місці. Якщо вікна виходять у двір, підтримувати оптимальну температуру в кімнаті в такому разі допоможуть спеціальні енергоефективні шибки.

Замовити двокамерні вікна найкраще в тому випадку, якщо у вашому регіоні проживання холодні, досить суворі зими. Не варто нехтувати цим варіантом усім, чиї будинки розташовані у пожвавлених кварталах. Там додатковий захист від шуму точно не буде зайвим. Такі рішення часто застосовують у дитячих кімнатах, де важливо підтримувати тишу навіть вдень під час відпочинку дитини, а також необхідно максимально зберегти тепло.

X