Антивандальні вікна

Антивандальні вікна: навіщо потрібні, які бувають, де замовити

Вікно — ділянка фасаду, яка часто використовується для незаконного проникнення до приміщення. Його можна розбити, а маючи певні навички та інструменти просто розкрити. Ґрати подобаються не всім, тому варто купити антивандальні вікна. У чому особливості таких конструкцій, розберемося далі.

купити антивандальні вікна

Де використовуються антивандальні вікна

Антивандальне вікно підвищує безпеку для людей та матеріальних цінностей, розташованих у приміщенні. Їхня установка актуальна для перших поверхів багатоквартирних будинків, адже саме вони більш привабливі для зловмисників. Також конструкції з додатковим захистом від злому використовуються для:

  • ювелірних магазинів;
  • банківських відділень та сейфових сховищ;
  • магазинів, особливо з великими щоденними оборотами;
  • приватних будинків, котеджів, дачі, якщо вони залишаються без нагляду.

Ціна антивандального вікна залежить від використовуваних елементів та їх типів. Чим вищі захисні властивості, тим дорожче коштуватиме конструкція. Подивитися, які варіанти, можна за посиланням.

Спеціальна фурнітура для антивандального вікна: яку купити

Перший елемент захисту від злому, який можна купити, це фурнітура. Поширені випадки розтину способом віджимання стулки за допомогою монтування. Спрацьовує це для відкритих конструкцій.

Основний спосіб боротьби — встановлення антивандальних цапфів.

Купити такі можна окремо або відразу ж замовляти з новим вікном. На відміну від звичайних цапфів   — у грибоподібній формі, яка має підвищену здатність протистояти механічним впливам. Для таких елементів необхідна відповідна планка у відповідь. У зборі ця конструкція витримує навантаження понад 1000 кг, що унеможливлює відтискання стулки.

Спеціальна фурнітура для антивандального вікна

Крім того, рекомендується купити такі антивандальні елементи вікна:

  • металеві накладки. Вони вміщуються всередину рами, закривають механізм ручки. Необхідні захисту від свердління, отже, виключено управління ручкою зовні;
  • замки. Вони монтуються на ручки, можуть мати вигляд блокатора. Їх складно розкрити без ключа, плюс вони будуть елементом захисту від випадкового відкривання зсередини, наприклад, дитиною.

Важливий аргумент — антивандальні вікна нічим не відрізняються від звичайних зовні, тому зловмисники не зможуть з наскоку визначити, чи зламати конструкцію чи ні. Подивитися ціни на антивандальні вікна можна тут.

Що таке ударостійкі склопакети

Ціна антивандального вікна буде також вищою, якщо в ньому використовується спеціальне ударостійке скло. Хоча проникнення в приміщення здебільшого проводиться максимально тихо, іноді зловмисники йдуть простим шляхом — розбивають вікно. Особливо на дачах або в місцях, розташованих далеко від людей, які можуть почути звук скла, що розбивається.

Сьогодні можна купити такі варіанти:

  • Звичайні склопакети з обклеюванням броньованою плівкою. Суть захисту в тому, що уламки не будуть розлітатися на всі боки, вони залишаться на плівці та фактично відразу шлях не буде відкритий так, як очікують злодії. Важливий аргумент на користь того, щоб купити саме цей варіант,  — зниження ризику травмування мешканців;
  • загартовані скла. Вони проходять спеціальну температурну обробку, що підвищує їх характеристики міцності;
  • багатошарове скло. Вдасться купити їх із двома або трьома склами, які склеєні між собою за допомогою полімерів або плівок. Вони вважаються найефективнішими, адже дуже міцні.

Який антивандальний склопакет купити, залежить від ризику проникнення в приміщення — чим він вищий, тим надійніше потрібна конструкція. З підвищеною мірою захисту від злому створюються також алюмінієві профілі під склопакети. Приклади можна побачити тут.

антивандальний склопакет

Спеціальні профілі та правильний монтаж

Крім зазначених компонентів, важливими є також відповідні профілі, адже саме вони забезпечують якісну опору. Вона повинна мати армування, що гарантує стабільність, відсутність деформацій.

Не менше значення має професійний монтаж із дотриманням усіх технологічних аспектів, зокрема фіксація рами в отворі. Також необхідні спеціальні штапики, які мають додаткові виступи та суттєво ускладнюють вдавлювання скла усередину.

X