Віконні ручки

Заміна віконної ручки: коли потрібна і чому вона так часто ламається

На відривних стулках пластикових вікон обов’язково встановлюються ручки. При продуманості конструкції вони ламаються в більшості випадків, в порівнянні з іншими видами фурнітури. Це не тішить. Хороша новина: заміна віконної ручки — завдання нескладне, зробити це можна самостійно або звернувшись до фахівців. Насамперед слід придбати нову, зробити це можна тут.

Заміна віконної ручки

Поширені несправності та їх ремонт: заміна потрібна не завжди

Перед тим як купити віконну ручку на пластикове вікно, слід розібратися, в чому причина її несправності, окремі поломки усуваються. Причина більшості складнощів — неправильна експлуатація.

Поширені поломки:

  • блокування. Трапляється, що стулка в одному положенні, а позиція відкритого компонента не відповідає. Коли немає можливості провернути у будь-якому напрямку, головне — не застосовувати силу, це лише погіршить ситуацію. Особливо проблематично, якщо заклинило ручки пластикового вікна при відкритій стулці. Причина — спроба різко перевести з однієї позиції на іншу. Якщо без значних зусиль відновити правильне положення не вдається, необхідно проводити ремонт;
  • розбовтування. Якщо монтаж неправильний, то фурнітура не виконуватиме покладені на неї завдання, що призведе до недостатнього закривання. Будь-який люфт повинен насторожити  — чим раніше це виправити, тим менше буде проблем з ремонтом і, можливо, не доведеться робити заміну віконної фурнітури;
  • зламана ручка. Тріщини, відколи або інші пошкодження цілісності вимагають заміни фурнітури.

Заміна віконної ручки пластикового вікна також може бути потрібна, якщо хочете підвищити безпеку експлуатації. Наприклад, часто користувачі змінюють просту модель на виріб із замком. Замовляючи вікна, тут можете відразу вибрати виріб необхідного типу.

Вибір віконної ручки для заміни

Купити якісну ручку для заміни замість тієї що вийшла з ладу, нескладно. Проте потрібно знати важливі нюанси підбору. Перший важливий момент — встановлення проводиться на стулку зі стандартним монтажним отвором, тому з цим параметром точно не помилитеся. У решті ж характеристик можуть бути відмінності, які вплинуть на ціну.

Стандартний матеріал виготовлення — алюміній, що додатково покривається білим пластиком, що підходить для більшості вікон. Далі вже йдуть відмінності за:

  • формою. Бувають прямокутні, круглі, із виїмками для пальців;
  • кольором. Крім білого, є інші варіанти, підбирайте той, який підходить для вашого вікна. З доступними кольорами можна ознайомитись в інтернет-магазині.

Заміна віконної ручки пластикового вікна

Перед покупкою варто уважно розглянути ручку для вікна ПВХ. Якісна матиме рівну, гладку поверхню без дефектів та подряпин. Її внутрішнє різьблення цілісне. Також слід перевірити наявність всіх кріпильних гвинтів. Рекомендуємо віддавати перевагу продукції європейського чи турецького виробництва, хоча її вартість вища, якість також краща.

Порядок заміни: крок за кроком

При підборі якісної ручки її заміну на пластиковому вікні можна зробити самостійно. Порядок наступний:

  1. Зняти декоративну панель, яка приховує гвинти. Зробити це можна тільки тоді, коли стулка в положенні «відкрито» і ручка відповідно паралельна підвіконню.
  2. Хрестовою викруткою розкрутити металовироби — їх 2, і витягти фурнітуру.
  3. Змонтувати нову — встановити на відведене для неї місце, закрутити гвинти та закрити все накладкою.

Незалежно від типу ручки — проста, із замком або кнопкою — порядок заміни однаковий. Аналогічно виглядає встановлення віконної фурнітури для алюмінієвих вікон, таких як тут.

X