Профілі віконні

Які бувають і як вибрати профілі для пластикових вікон

Профіль для пластикового вікна – важливий конструктивний елемент, від якого залежать функціональність, довговічність та надійність конструкції. Тільки зовні всі вони схожі, проте вони приховують різні властивості, у тому числі теплозберігаючі.

Профілі віконні

Матеріали, що використовуються

Ми звикли, що профіль для ПВХ вікна є виключно пластиковим, але є й інші матеріали, які мають свої особливості та можуть використовуватися в тих чи інших умовах, наприклад, до них можна віднести алюмінієві профілі.

Цей варіант дуже надійний та універсальний, але бюджет створення такої віконної конструкції вищий, ніж у випадку з ПВХ. Сучасні технології дозволяють також створювати теплі алюмінієві профілі вікон — купити їх можна тут. Основний секрет — термовкладка, вона забезпечує терморозрив, що унеможливлює рух теплих і холодних потоків повітря через конструкцію.

Переваги такого профілю для пластикових вікон:

 • міцність;
 • довговічність;
 • легкість;
 • стійкість до зовнішніх впливів;
 • пожежостійкість.

З недоліків — погана теплоізоляція холодної системи та висока ціна теплої.Можна купити профіль для пластикових вікон з ПВХ, він набув найбільшого поширення, адже доступний за ціною в порівнянні з іншими варіантами, має відмінні теплоізолюючі властивості. Інші переваги:

 • можливість виготовлення конструкцій будь-якої конфігурації;
 • простота встановлення;
 • стійкість до атмосферних впливів, хімічних реагентів;
 • різноманітність дизайну — будь-які кольори, розміри.

Недолік цього профілю для пластикових вікон — горючість, це властиво всім ПВХ. Що стосується інших негативних моментів, які теж можна почути, то вони стосуються переважно продукції низької якості, підробок. Якщо хочете купити оригінальні пластикові вікна відомих виробників, переходьте за посиланням.

купити профіль для пластикових вікон

Ширина виробу

Вибрати профіль для пластикового вікна, який підійде під ваші потреби, можна правильно визначивши необхідну ширину. Цей параметр визначає, який склопакет (кілька стекол, з’єднаних між собою рамкою по периметру) вдасться вмонтувати в нього.

Однокамерний пакет — 2 скла з однією повітряною камерою, у двокамерному подібних прошарків два. Кількість безпосередньо впливає на теплозберігаючі властивості.Ширина профіля для пластикових вікон визначає монтажні розміри. Врахуйте, що ширша конструкція, тим вона важча. Наприклад, для балкона зі слабкими плитами основи дуже масивний і широкий віконний профіль не підійде. Стандартне значення параметра — 58-80 мм.

Кількість камер та армування

Пластиковий профіль для вікна всередині порожнистий, розділений перегородками. Чим більше таких пустотілих камер, тим вищі теплозберігаючі властивості. Причому кожна виконує певне завдання. Додатково може бути ребром жорсткості, елементом відведення вологи, кріплення фурнітури тощо. Сучасні конструкції мають 3-8 камер, що розташовані згідно з технологічними розрахунками. Найпопулярніші — 3-5-камерні профілі.

Пластик сам собою міцний, але для поліпшення даного параметра використовується металевий каркас. Він надає жорсткості та знижує ризик деформації та провисання стулки внаслідок сотень циклів відкривання/закривання, температурних перепадів.

Існують такі варіанти армування:

 • Г-подібний. Метал прокладається вздовж двох стін;
 • П-подібний. Посилення йде для трьох стін профілю;
 • замкнений. Металевий елемент перекриває 4 площини та дає максимальну жорсткість.

Пластиковий профіль для вікна

Вибір тієї чи іншої залежить від розміру пластикового вікна. Так, перший використовується для невеликих, П-подібний для конструкцій до 1,9 м у висоту, замкнутий для більш масивних конструкцій. Вибрати та купити готові вікна з металопластиковим профілем можна тут.

Окрім вибору основних параметрів, важливо не намагатися заощадити. Чим теплішим і якіснішим буде профіль, тим довше прослужить конструкція.

X