Пластикові склопакети

Нюанси монтажу пластикових склопакетів: розбір поширених помилок

Пластикові вікна — найпопулярніший варіант віконної конструкції на сьогодні. На те, наскільки вони добре справлятимуться зі своїм завданням — утриманням тепла у приміщенні, впливає правильність вибору. Про це сказано багато, а замовити фірмові вікна можна тут. Однак це лише половина успіху, друга частина — правильний монтаж. Навіть найякісніші вікна зі склопакетами, змонтовані з порушеннями технології, не захистять від холоду та сторонніх звуків.

монтаж-вікна

Основні етапи та поширені помилки

У простому вигляді встановлення пластикового склопакета проходить у 3 етапи:

 1. Підготовка отвору.
 2. Фіксація віконної рами.
 3. Ущільнення швів та герметизація стиків.

Кожен з цих етапів може мати характерні помилки. На першому — недостатня підготовка отвору, особливо взимку. На другому — порушення при встановленні рами, на третьому — неякісні ущільнювачі, герметики та/або їх недостатня кількість.

Основна причина порушень технології монтажу пластикових вікон — поспіх. Результати несумлінності монтажників проявляються пізніше і часто покупці грішать на виробника, адже в тонкощах монтажу не розуміються. Купити якісні вікна та замовити кваліфіковану їх установку можна за посиланням.

Правильна підготовка віконного отвору

Ціна встановлення склопакета залежить в тому числі від підготовчих робіт, адже вони, своєю чергою, впливають на всі наступні етапи, навіть при тому, що результат буде малопомітним. Основна мета — отримати рівну та міцну поверхню для пластикового вікна. У такому разі ущільнювальні та герметизуючі матеріали вдасться правильно нанести.

Основні моменти:

 • видалення залишків штукатурки, ущільнювачів, пилу;
 • зашпаровування нерівностей та вирівнювання поверхні;
 • ґрунтовка. Вона забезпечить найкращу адгезію з герметиком.

Найчастіше проблеми з цим етапом виникають у зимовий період, адже холод, що надходить, викликає дискомфорт. Часто монтажники заявляють, що за 10 хвилин отвір буде закритий новим вікном, за фактом потрібно не менше 30-40 хвилин. Вихід — міняти, коли потеплішає, або потерпіти потрібний час, щоб монтажники могли зробити все якісно. Причому краще заздалегідь обговорити, який обсяг підготовки проводиться, та контролювати його на ходу. Не менше уваги необхідно приділити й під час монтажу алюмінієвих профілів, а замовити такі конструкції від перевірених виробників можна тут.

Ціна установки склопакета

Фіксація рами в отворі

З цим етапом складніше, адже відрізнити, чи добре чи не дуже закріплена рама, не маючи спеціальних знань, проблематично. Господар може проконтролювати лише такі моменти:

 • кріплення із застосуванням анкерних пластин;
 • відсутність наскрізного свердління, особливо нижнього профілю. Це порушує герметичність пластикового вікна, виникає ризик потрапляння в порожнину опадів, що призведе до корозії металевих компонентів.

Однак в окремих випадках наскрізне свердління допускається. Умова — правильна та якісна герметизація. Ключові моменти: заглиблення кріплення в основну камеру та закривання ковпачком із посадкою його на рідкий пластик. Такий прийом фактично відновить герметичність пластикового вікна.

Ще один момент — використання у суворо відведених місцях опорних колодок. Тільки з ними конструкція буде надійною.

Якщо виникають сумніви в тому, чи правильно все зробили монтажники, варто розпитати у них про рекомендації, що використовуються. Вони прописані у ГОСТах.

Ущільнення та герметизація

Окремі з цих матеріалів потрібно додатково купити у компанії, яка займається установкою. Це забезпечить добрий результат. Сьогодні для пластикових вікон використовуються:

 • стрічки ПСУЛ. Вона попередньо стиснута, після встановлення пластикового вікна ПСУЛ розпаковується та збільшується в обсязі на 400%, тим самим забезпечуючи герметизацію;
 • монтажна піна. Працює приблизно так само, тільки має рідку консистенцію, тому проникає у важкодоступні місця, за умови, що використовується її достатня кількість;
 • пароізоляційна стрічка. Використовується на додаток до монтажної піни, забезпечує її захист від підвищеної вологості.

Вартість будь-якого з цих матеріалів невисока, тому на них заощаджувати не слід. Хоча самостійний монтаж теоретично можливий, все ж таки краще доручити його хорошим фахівцям і контролювати процес.

X