Енергозберігаючі

Енергозберігаючі вікна – вигідне вкладення у власний комфорт

Тема платежів за опалення щорічно стає предметом обговорення національного масштабу. Регулярно зростаючі тарифи ставлять перед вибором: платити чи замерзати. Енергозберігаючі склопакети є дієвим способом зберегти тепло всередині приміщення, знизити витрати. Не секрет, що більша частина тепловтрат будинку або квартири здійснюється саме через вікна. Утепливши отвори, можна значно підвищити рівень тепла та комфорту, а також заощадити фінанси, якщо встановлено автономну систему опалення. Влітку, коли надворі стоїть спека, такі вікна допомагають зберегти прохолоду в приміщенні, знижуючи витрати на кондиціювання. Принцип створення енергозберігаючих склопакетів ґрунтується на нанесенні на поверхню спеціального покриття, яке здатне виконувати роль теплового клапана.

У чому переваги енергозберігаючих вікон

Установка енергозберігаючих вікон має кілька вагомих переваг перед використанням склопакетів без найновіших технологій:

  • збереження тепла дозволяє знизити витрати на обігрів та кондиціювання приміщень, підвищує рівень затишку та комфорту;
  • зменшення загальної ваги віконної конструкції (в середньому на 10 кг на 1 м2) та її підвищена міцність збільшують термін експлуатації вікон та фурнітури. Це особливо актуально, коли склянню підлягають великі площі;
  • можливість встановлення однокамерного склопакета замість двокамерного дозволить заощадити фінанси та забезпечує кращі показники освітленості.

При цьому сучасні енергозберігаючі покриття вирізняються більш високою вартістю кожного м2 скла за рахунок особливого напилення. На K скла наносять тонкий шар оксиду металу, який при охолодженні утворює міцну тонку плівку. Це може підвищити енергоефективність склопакета до 30%. Варіант з I-склом відрізняється триразовим тонким вакуумним напиленням срібла. K-скла є найбільш надійними, їх складно подряпати. I-скла мають найкращі показники збереження тепла. Важливо, що візуально звичайне скло нічим не відрізняється від енергозберігаючого.

Скільки потрібно витратити на встановлення енергоефективних склопакетів

Ціна на енергозберігаючі склопакети відрізняється від аналогів за здатністю зберігати тепло лише на 10–15%. Додаткові витрати на таке придбання швидко окупаються. Вартість готового вікна залежатиме від кількох параметрів:

  1. розміри та кількість стулок, у тому числі, що відкриваються;
  2. тип профілів – ПВХ або алюміній;
  3. якість фурнітури.

Крім того, не варто забувати, що показники енергоефективності пластикового вікна багато в чому залежить від правильності установки. Монтаж енергозберігаючих конструкцій обов’язково довіряти професіоналам.

X