Допомога у виборі

Як вибрати якісні пластикові вікна

Багато пропозицій на ринку змушує серйозно задуматися про те, як вибрати пластикові вікна. Їх встановлюють на десятиліття, та й стоять сучасні конструкції не дуже дешево, що змушує зважити всі за та проти, перш ніж зважитися на покупку. Важливими критеріями вибору металопластикових вікон є:

 • показники шумоізоляції Необхідно, щоб у закритому стані вікна створювали сприятливу для відпочинку атмосферу. Особливо важливими є показники шумоізоляції, якщо ваша
 • квартира або приватний будинок знаходяться недалеко від дороги, спортивного майданчика, навчальних закладів;
 • Енергоефективність. Під нею мають на увазі здатність конструкції утримувати тепло всередині приміщення та зберігати прохолоду влітку;
 • показники захисту від злому. Особливо актуальні для мешканців нижніх поверхів;
 • естетичність. Вікна повинні гармонійно поєднуватися з інтер’єром будинку та його зовнішнім оформленням.
 • Хороші конструкції відрізняються надійністю. Виробники надають ними заводську гарантію. При правильній експлуатації вікна функціонують без поломок або пошкоджень значно довше за гарантійний термін.

5 порад щодо вибору вікон

Головними структурними елементами віконної конструкції є профіль, склопакет та фурнітура. Саме від їхньої комбінації залежить рівень комфорту та тепла в будинку. Рекомендації щодо вибору пластикових вікон зводяться до 5 основних пунктів:

 • Тип склопакету. Чим більше стекол у конструкції, тим теплішою вона буде. Оптимальні показники визначаються кліматичними особливостями регіону. Найчастіше у віконних конструкціях встановлюються дво- та трикамерні склопакети. Однокамерні моделі підходять для скління лоджій, альтанок та балконів.
 • Кількість камер-перегородок у конструкції профілю. Впливає на показники тепло- та шумоізоляції. Трикамерний профіль зазвичай вибирають для технічних приміщень. П’ятимерний надійніше захистить від холоду та шуму.
 • Ширина профілю рами. Оптимальним значенням вважається 58-70 мм. Цей показник забезпечить нормальну ізоляцію приміщення. У холодних регіонах встановлюють профілі більшого розміру.
 • Особливості скла. Може бути армоване, загартоване, кольорове, вкрите плівкою, ламіноване, селективне. Додаткові покриття сприяють підвищенню енергоефективності, надійності та безпеки виробів.
 • Тип фурнітури. Варто звернути увагу на наявність антикорозійного покриття, мікроліфта, протизламних елементів.

Поради, як вибрати металопластикові вікна, потрібно приймати з урахуванням особливостей розташування вашого приватного будинку чи квартири. Не завжди найдорожчі конструкції виявляються значно кращими за дешеві. Щоб раціонально розпорядитися власними фінансами, вибирайте якісні вироби з перевірених фірм. Помнете, що гарантія залежить не тільки від того, які вікна ви купите. Потрібно, щоб конструкцію правильно встановили.

X